Mamurjon Akhmatjonov
4 years ago - 56 Saniye
tr
az
en
kk
ky
uz
ru
tk

Özbekistan'da Özel Klinikler Ağı Kurulması Amaçlı Banka Fonları Tahsis Edildi

Özbekistan Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı, Yüksek ve Orta Öğretim Özel Eğitim Bakanlığı ve Akfa Medline’ın önerisi üzerine, Özbekistan'da Güney Kore Cumhuriyeti'nin önde gelen tıp yüksek öğrenim kurumlarından birisi kurulacak. 

Özbekistan


Bu konu, Özbekistan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanının "Özel Tıbbi Kuruluşların Geliştirilmesi İçin Ek Koşullar Oluşturulması Hakkında Kararında" belirtilmiştir.

Bildiriye göre, Güney Kore Cumhuriyeti'nin önde gelen klinikleri ve tıbbi merkezlerinin tanı, tedavi, bakım ve yönetim alanlarında tıbbi bakım deneyimini incelemek ve Özbekistan'da tıbba uygulamak amaçlı işbirliğin sağlanması planlanıyor.

Buna ek olarak, Güney Kore'nin tıp merkezleri ve yüksek öğrenim kurumları ile birlikte Akfa Medline’ın özel kliniklerle tıp kurumların geliştirme ve yerel tıbbi personeli eğitme merkezi kurulması bekleniyor.

Ayrıca, Akfa Medline LLC'nin bölge şubelerini oluşturma önerisi Şavkat Mirziyoev tarafından da onaylandı. Bu önerilerin uygulanması için taslak program Ocak 2018'de Bakanlar Kuruluna onay için sunulacak.

Alınan karara göre her bölge için 1 milyon dolar tutarında kaynakların hacmi dikkate alınarak Asaka bankasının bünyesindeki sivil toplum tıbbi kurumlarının geliştirilmesi fonuna 14 milyon dolar yatırılacak.

Kaynak: daryo.uz