Mamurjon Akhmatjonov
2 years ago - 41 Saniye
tr
az
en
kk
ky
uz
ru
tk

Özbekistan'da UnionPay Kartları Faaliyete Geçti

"Qishloq Qurilish Bank" ve Yegane Cumhuriyet İşleme Merkezi işbirliğiyle UnionPay uluslararası ödeme sistemi banka kartlarının UzCard ödeme sistemi bankamatiklerinde geçerliliği projesinde sona gelindi. Özbekistan’da ilk kez gerçekleştirilecek olan bu sistemin kullanılabilmesi için bankaların kendi bankamatiklerine özel geliştirilmiş yazılımı yüklemelerinin yeterli olacağı bildirildi.

Özbekistan

Sistemin kullanılmaya başlanmasıyla ticaret ve servis noktalarında kurulan “Qishloq Qurilish Bank” bankamatikleriyle, UzCard ve UnionPay'ın uluslararası ödeme kartlarını online olarak kullanabilme fırsatı sunulmaktadır.

Günümüzde turistlerin en çok tercih ettikleri tarihi şehirler olan Semerkant, Buhara ve Hive'deki satış ve servis merkezlerine yerleştirilen bankamatikler müşterilere hizmet vermeye başlamıştır.

Hizmetin aktif hale getirilmesi yabancı ziyaretçiler için önemli kolaylıklar sunmaktadır. UnionPay Uluslararası banka kartlarına sahip olan yabancı turistler, UzCard bankamatikleri aracılığıyla Özbekistan'da kendi ülkelerindeki gibi engelsiz ve sınırsız ödeme gerçekleştirebileceklerdir.

Kaynak: kun.uz