Burak GÜRAN
4 years ago - 54 Saniye
tr
az
en
kk
ky
uz
ru
tk

Ramazan Bayramında Trafik Denetimleri Artacak

Türkiye genelinde milyonlarca insan Ramazan Bayramı dolayısıyla hafta başından itibaren tatile çıkmaya başladılar. Bu süre zarfında vatandaşların huzurlu ve güvenli ulaşım sağlamaları ve kazaların ölümle sonuçlanmaması için trafik denetimleri sıkılaştırıldı.

Ramazan Bayramında Trafik Denetimleri Artacak


İçişleri Bakanı Süleyman Soylunun talimatı doğrultusunda 2018 Yılı Ramazan Bayramı Tedbirleri konulu genelge bütün illerdeki valiliklere gönderildi.

Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Uygulama ve Denetleme Daire Başkanlığı Trafik Denetleme Şube Müdürü Ayhan Saraç Bu kapsamda denetimlerin başlatıldığını dile getirerek, "Öncelikle vazifemiz trafiğin düzenli akışını sağlamak, daha fazla göz önünde olmak, sürücülerle yüz yüze iletişim kurmak ve trafik güvenliği konusunda farkındalık yaratmaktır." dedi.

Saraç, bayram tatilinde yola çıkacak sürücüleri trafik kurallarına uymaları ve aşırı hız yapmamaları konusunda uyarıda bulunarak iyi bir yolculuk geçirmelerini diledi.

Son 10 yılın Bayramlarında yaşanılan kazaların yoğun olduğu mevkilerde polis başmüfettişleri görevlendirilecek.

Söz konusu genelgeyle birlikte bayram öncesi ve sonrasında 6 gün boyunca 35 bin 451 trafik ekibi ve 69 bin 639 trafik personeli görev yapacak.