Dilek Özdemir
3 years ago - 51 Saniye
tr
az
en
kk
ky
uz
ru
tk

Rusya ve Kazakistan'dan 1,3 Milyon Turist Gelecek

Rusya ve Bağımsız Devletler Topluluğu (BDT) ülkelerinin turizm pazarlarının Türkiye’ye açılmasında önemli çalışmalar gerçekleştiren Atlasglobal Havayolları BDT Ülkeleri ve Doğu Avrupa Koordinatörü Orhan Sancar, bu yıl Rusya ve Kazakistan’dan Türkiye’ye 1,3 milyon turistin geleceğini ifade etti.

Rusya ve Kazakistan


Rusya ve Bağımsız Devletler Topluluğu (BDT) ülkelerinin turizm potansiyeli yüksek bölgeler olduğunu söyleyen Atlasglobal Havayolları BDT Ülkeleri ve Doğu Avrupa Koordinatörü Orhan Sancar, bu ülkelerde oluşturdukları pazarlama başkanlıklarıyla birlikte bölgenin turizm pazarının Türkiye’ye çekilmesi konusunda önemli çalışmalar yürüttüklerini belirtti.

Rus pazarının turizm potansiyelini Türk tur operatörlerinin yönettiğini de kaydeden Sancar, Avrupa’nın turizm üzerindeki hegemonyasına alternatif bir pazar olarak BDT ülkelerinin turizm pazarının Türkiye’ye kazandırılmasının çok önemli olduğunu vurguladı. Sancar, “BDT ülkelerinin 27 havalimanından Türkiye’ye günde 45 seferle toplamda 1 milyon 300 bin civarında turist taşımayı öngörüyoruz. Bunlarla ilgili tüm planlamalar yapıldı. Satışların yüzde 40’ı tamamlandı” dedi.

Kaynak: IHA