Dr. Atasağun
3 years ago - 1 Dakika, 4 Saniye
tr
az
en
kk
ky
uz
ru
tk

Sağlık Bakanlığı'ndan Çocuklara Hediye: Sağlıklı Çocuk Dergisi

Bu yazıda size Sağlık Bakanlığı'nın 4-5-6 ve 7. sınıflar için aylık olarak çıkarttığı, üstelik aboneliğin ücretsiz olduğu Sağlam Çocuk Dergisi'nden bahsedeceğim.

Sağlık Bakanlığı


Dergi ele alındığında oldukça kaliteli ve özenle hazırlanmış bir yapıya sahip olduğunu hissettiriyor.

Derginin sayfalarını karıştırmaya başlayınca, önce dünyadan haberler kısmı karşılıyor bizi. Hemen ardından fast food kültürünün zararlarından bahsediliyor. Haberler eğlenceli bir şekilde verilirken, bir yandan da çok öğretici ve özenli bir dil kullanılmış. Sayfalar ilerledikçe kış aylarında sık görülen hastalıklar ve korunma yöntemleri eğlenceli çizimlerle anlatılmış.

Dergiye özel hazırlanan bir de çizgi roman bulunuyor. Sağlık Sokağı Çocuklarını, Kalın Kabuk Dedektif Ofisi'ni tüm çocukların heyecenla takip edeceğinden eminim.

Derginin her sayısında ayrı bir sokak oyunu da öğretiliyor. Bu bölümde zamanının çoğunu bilgisayar başında geçiren çocukları kaldırıp, hareketli yaşama yönlendirmek amaçlanmış.

Derginin içeriğinde ayrıca; bilgi kartları, çengel bulmaca, komik oyunlar, ev becerisi ile yapılabilecek oyunlar, geri dönüşüm projeleri ve daha bir çok bölüm bulunuyor.

Haydi çocuklarımızı dergiye abone yapalım. Üstelik abonelik çok kolay.

Dergiye abone olmak için tıklayın 

Sağlıcakla....