Dilek Özdemir
3 years ago - 1 Dakika, 7 Saniye
tr
az
en
kk
ky
uz
ru
tk

Saklı Cennet: Rize Ağaran Şelalesi

Rize’nin Çayeli ilçesi Sırt köyünde bulunan Ağaran şelalesi, görenleri kendine hayran bırakıyor. Her geçen gün artan ziyaretçi sayısıyla doğanın müthiş güzelliğini gözler önüne seriyor.

Saklı Cennet: Rize Ağaran Şelalesi


İlçe merkezine yaklaşık olarak 12 kilometre mesafede bulunan ve Şairler Deresi yoluyla ulaşılabilen şelale güzergâhının son üç kilometresi, çay bahçeleri arasındaki toprak bir yoldan devam etmektedir. Çok uzaktan bile görülebilen şelale adını, yüksek ve sarp bir kayadan etrafa bembeyaz köpükler saçarak düşmesinden dolayı almıştır.

İlçe merkezine yaklaşık olarak 12 kilometre mesafede bulunan Ağaran Şelalesi, pek fazla bilinmese de yöre halkının yanı sıra son zamanlarda yerli ve yabancı turistlerin de yoğun ilgisini çekiyor.

70 metre yükseklikten dökülen Ağaran şelalesi, suyun döküldüğü kayalıklarda oluşan göletlerle muhteşem bir tabiat ziyafeti sunuyor. Doğal bir Jakuziyi andıran göletlere büyük bir mücadele sonrası ulaşan turistler göletin ve manzaranın keyfini çıkarıyor.

Saklı Cennet: Rize Ağaran Şelalesi


Şelaleye hem trekking, hem de yüzmek için geldiklerini ifade eden ziyaretçiler, bu saklı cennetin muhteşem manzarasını izleyip özgün ve unutulmaz bir tatil yaptıklarını ifade ediyorlar.

Turistler, şelalenin Allah'ın bir lütfu olduğunu ancak hakkettiği tanıtımın yapılmamasından dolayı bilinmediğini, bu konuda yeterli çalışmalarla turizmde hak ettiği yeri kazandırmaya çalışılması gerektiğini belirtiyor.