Burak GÜRAN
4 years ago - 58 Saniye
tr
az
en
kk
ky
uz
ru
tk

Saraybosna’nın Kalbi Ödülü Nuri Bilge Ceylan’a Verildi

Saraybosna Film Festivali Kapsamında Dağıtılan “Saraybosna’nın Kalbi Yaşam Boyu Başarı Ödülü” bu yıl dünyaca ünlü senarist ve yönetmen Nuri Bilge Ceylan’ın oldu.

Saraybosna’nın Kalbi Ödülü Nuri Bilge Ceylan’a Verildi


Bosna Hersek’te yaşanan savaşın izlerini silmek, Saraybosna’yı yeniden kültür ve sanatın merkezi haline getirmek amacıyla bu sene 24.’sü düzenlenen Saraybosna Film Festivali başladı. Başkentte bulunan tarihi Ulusal Tiyatro’da kırmızı halı geçişiyle başlayan festivalin en prestijli ödülü olarak gösterilen “Saraybosna’nın Kalbi Yaşam Boyu Başarı Ödülü” Türkiye’den başarılı senarist ve yönetmen Nuri Bilge Ceylan’a layık görüldü.

Ceylan’a ödülünü festival direktörü Mirsad Purivatra takdim ederken burada yaptığı konuşmada, Saraybosna’nın Kalbi ödülünü almanın büyük bir onur olduğunu belirterek, “Bu ödülü bütün kalbimle kabul ediyorum.” diye konuştu.

Ünlü senarist ve yönetmen bugüne kadar üç defa katılım gösterdiği Saraybosna Film Festivali’nin en beğendiği etkinliklerden biri olduğunu dile getirdi.

Saraybosna’nın Kalbi Ödülü Nuri Bilge Ceylan’a Verildi


56 ülkeden
, farklı kategorilere ait 266 kısa ve uzun metraj filmin sinemaseverlerle buluşacağı, dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen yönetmen ve yapımcıyı bir araya getiren Saraybosna Film Festivali 17 Ağustos’a kadar devam edecek.