Türkan Hüseynova
4 years ago - 58 Saniye
tr
az
en
kk
ky
uz
ru
tk

SOCAR ve BP Azerbaycan Şirketleri Özbekistan'da Petrol Kaynaklarını Araştıracak

SOCAR ve BP Azerbaycan şirketleri Özbekistan'da petrol kaynaklarını araştıracak. Bu konuyla ilgili olarak Özbekistan'ın başkenti Taşkent'te 16 Mayıs'ta başlayan "Özbekistan'ın Petrol ve Gazı - OGU 2018" uluslararası fuarı kapsamında birtakım anlaşmalar imzalandı. 

SOCAR ve BP Azerbaycan Şirketleri Özbekistan


Dünyanın 25 ülkesinden gelen petrol ve gaz şirketlerinin katıldığı fuarda Azerbaycan'ı SOCAR'ın Başkan Yardımcısı Behram Hüseynov, BP Azerbaycan şirketinin Başkan Yardımcısı Grey Rayli'nin başkanlığını yaptığı heyet ve Azerneftmaş fabrikasının temsilcileri temsil ediyor.

Fuar açılışına Azerbaycan'ın Özbekistan Büyükelçisi Hüseyn Guliyev de katıldı.

Etkinlik kapsamında düzenlenen konferansta Azerbaycan'la Özbekistan arasında bir dizi anlaşma yapıldı: Özbekneftqaz, SOCAR ve BP Azerbaycan şirketleri ile "Özbekistan Cumhuriyetinde Petrol Yataklarının Ortak Araştırılması ve İşlenilmesi Olanaklarının Öğrenilmesi Üzere Karşılıklı Anlaşma Muhtırası" ve "Özbekistan'ın Özbekneftqaz Şirketinin Yatırım Sahalarında Jeolojik Araştırma İşlerinin Yürütülmesi Olanaklarının Öğrenilmesi Üzere Karşılıklı Anlaşma Muhtırası" imzalandı.

Anlaşmalar, Özbekneftqaz'ın Birinci Başkan Vekili Ulugbek Saidov, SOCAR'ın Başkan Yardımcısı Behram Hüseynov ve BP Azerbaijan şirketinin Başkan Yardımcısı Grey Rayli tarafından imzalandı.