Burak GÜRAN
1 year ago - 51 Saniye
tr
az
en
kk
ky
uz
ru
tk

Sofuoğlu Pistlere Veda Ediyor

Dünya Supersport Şampiyonu milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda kariyerini noktalama kararı aldığını duyurdu.

Sofuoğlu Pistlere Veda Ediyor


Kenan Sofuoğlu, paylaşımında, "Cumhurbaşkanımın isteği üzerine yarış kariyerimi noktalıyorum! Bu hafta sonu İtalya'da jübile yapma kararı aldık. Son zamanlarda yaşamış olduğumuz sakatlıklar, ailemin korkuları ve Cumhurbaşkanımın artık bırakmam gerektiği talimatı düşündüğümden erken bir zamanda bu kararı almamıza sebep oldu. Gözüm arkada kalmayacak çünkü ülkemizi dünya arenasında temsil edecek sporcular yetiştirdik, şanlı bayrağımızı onlara teslim ediyorum. 20 yıl önce başlayan kariyerimizde hayalim dünya şampiyonalarında yarışabilmekti. Şükürler olsun ki Rabbim bize 5 kez şampiyon olmayı nasip etti. Bu şampiyonlukları almamızda çok kişinin emeği var. Bizi bu yolda destekleyen ve dualarını esirgemeyen herkese teşekkürlerimi sunarım. Yarıştığım takım ve sevenlerim için 12-13 Mayıs İtalya'da jübile yapacağız." ifadelerini kullandı.

Sofuoğlu Pistlere Veda Ediyor


Kariyeri başarılarla dolu olan milli sporcumuz, 25 Temmuz 1983 tarihinde Adapazarı Akyazı’da doğmuş olup aslen Trabzonludur.