Sevde Kalafat
4 years ago - 43 Saniye
tr
az
en
kk
ky
uz
ru
tk

THY 7. Science Expo 2018 Düzenlenecek

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenecek olan 7. THY Science Expo 26-29 Nisan tarihinde “Geleceğin Teknolojileri” temasıyla TÜYAP Bursa Kitap Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilecek.


THY 7. Science Expo 2018 Düzenlenecek


Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) iş birliğiyle düzenlenen THY Science Expo bilim festivalinin basın toplantısı Teyyare Kültür Merkezi’nde yapıldı.

Organizasyon kapsamında 8 ayrı kategoride proje yarışması, 100 farklı alanda atölye çalışması, bilim konferansları, simülatörler, bilim gösterilerinin yanında, Polonya, Fransa, İtalya, Hollanda ve Singapur gibi ülkelerden gelen ekipler de atölye çalışmaları ve bilim gösterileri yapacak.

Fizik, kimya, biyoloji, doğa bilimleri, mekanik, elektronik gibi birbirinden farklı birçok temada 100 atölye gerçekleştirilecek.

Proje yarışmasında 110 bin lira ödül dağıtılacak. Yarışma kategorileri ‘Çocuk Mucitler’, ‘Genç Mucitler’, ‘Usta Mucitler’, ‘İnsansız Hava Araçları’, ‘Drone’ ve ‘Autodesk 3B Tasarım ve Mühendislik’ olarak belirlendi.