Dilek Özdemir
2 years ago - 1 Dakika, 2 Saniye
tr
az
en
kk
ky
uz
ru
tk

Tübitak 4006 Bilim Fuarı

Fatih Sultan Mehmet Uluslararası Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Bayram Kefeli, okuldaki TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı'na ilişkin, "57 ülkeden öğrencilerimiz burada eğitim alıyor. Bu öğrencilerimizin hepsinin emeği var. Sadece bu ülkelere değil bütün dünyaya hayırlar getirmesini temenni ediyorum." dedi.

Tübitak 4006 Bilim Fuarı


Kefeli, okulda düzenledikleri TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı açılışında, öğrencilerin projelerini değerlendirdi.

Serginin özelde imam hatiplere, genelde ülkeye hayırlı olmasını temenni eden Kefeli, "Burada öğrencilerimizin aylarca verdikleri emeklerin sonuçları görülecek. Burada TÜBİTAK 4006 onaylı 25 projemiz var. Fizik, matematik, tarih, coğrafya ve meslek dersleri gibi bütün alanlardan projelerimiz var. Emeği geçen çalışma arkadaşlarıma ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum. Öğrencilerimizi tebrik ediyorum. 57 ülkeden öğrencilerimiz burada eğitim alıyor. Bu öğrencilerimizin hepsinin emeği var. Sadece bu ülkelere değil bütün dünyaya hayırlar getirmesini temenni ediyorum." diye konuştu.

Öte yandan öğrenciler okul etrafında oluşturdukları alanlarda "Yetim Bahçesi" kurarak, tarım yapmaya devam ediyor. Öğrenciler damla sulama sistemiyle düzenledikleri bahçelerde çilek, havuç gibi ürünler yetiştirerek, yakında Çarşamba Semt Pazarı'nda vatandaşların ilgisine sunuyor. Okul Müdürü Kefeli, öğrencilerin pazarda 700 liraya yakın gelir elde ettiklerini belirterek, paranın Afrika'daki yetimlere gönderildiğini ve Yetim Bahçesi uygulamasının devam edeceğini söyledi.