Rabiya Arcan
3 years ago - 54 Saniye
traz
en
kk
ky
uz
ru
tk

Türk Otelciler Rusya'dan Gelen Turist Sayisinda % 15 Artış Bekliyor.

Türkiye'nin turizm sektörüne yönelik beklentiler  açıklandı: Rusya'dan 6 milyon turist ve Almanya'dan 5 milyondan fazla turist bekleniyor.

Türk Otelciler Rusya

Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu,  Türkiye’ye en çok turistin geldiği 2014 yılı turizm verilerini (38 milyon) 2018 yılında geçmeyi hedeflediklerini belirtti.

Türk Dışişleri Bakanına göre, bu sene turizm alanındaki büyüme sadece yaz dönemi sayesinde olmayıp, yabancı gezginlerin turlara, sağlık turizmine ve spor turizmine olan ilgileri de etkili olmaktadır.

Çavuşoğlu,"Tüm bu turizm türleri yıl boyunca ülke için çalışacak. Bu sene sadece Asya ülkelerinden değil Avrupa, Latin ve Kuzey Amerika ülkeleriden de gelen turistlerin sayısının artacağına inanıyoruz." dedi.

Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Yönetim Kurulu Başkanı Osman Ayrık, rezervasyonlardaki büyümenin Türkiye'nin tüm tatil bölgelerinde görüldüğünu, en fazla yoğunluğun Antalya'da olduğunu belirtti. ''2017 senesinın verilerini 2018 yılı verileriyle karşılaştırdığımızda bu yılın aynı dönem içerisinde % 50 artış kaydedildi.'' dedi.

Ayrıca 2018 yılında yabancı turist trafiğinde 40 milyona ulaşılması ve 2014 yılındaki sonuçların geçilmesi planlanılıyor.