suzan besici
3 years ago - 47 Saniye
tr
az
en
kk
ky
uz
ru
tk

Türk Telekom'dan Sonra Diğer Operatörlere de Yüzde 86 Zam Geliyor

Geçtiğimiz günlerde adil kullanım kotasız internet paketlerine yüzde 100 zam yapan Türk Telekom, diğer operatörlere sunduğu toptan hat kiralama bedelini de yüzde 66 oranında artırdı. Yeni tarifeler (BTK) tarafından onaylanırsa, Türk Telekom altyapısını kullanan diğer operatörlerin de fiyatlarına yüzde 86 zam yapacağı belirtiliyor.

Türk Telekom


İnternet faturası yüzde 86 zamlanacak

Sözcü'ye konuşan TurkNet Genel Müdür Yardımcısı Sinan Durmuş, TT'nin yeni hat kiralama bedellerini eski müşterileri için düşük hızda yüzde 66, yüksek hızda ise yüzde 4.6 artırdığını belirterek, "Üzerine vergileri de koyunca operatörlerin yapacakları zam oranı bu rakamların çok daha üzerinde olacak" dedi.

Durmuş, "Alternatif operatörün 16 Mbps hızındaki internet için KDV dahil Türk Telekom'a vereceği para 43 TL civarında. Satarken hiç kâr etmese, başka hiçbir masrafı olmasa bile 58 TL'ye satması gerekiyor. Ancak satış, destek, altyapı masraflarını ve yüzde 25.5 KDV ve Özel İletişim Vergisi'ni koyarsanız vatandaşa satışı 80 TL'yi bulur. Bu da yüzde 86 zam demek" diye konuştu.