Burak GÜRAN
2 years ago - 48 Saniye
tr
az
en
kk
ky
uz
ru
tk

Türkiye’de İlk Defa Antika Otomobil Festivali Düzenleniyor

Türkiye’nin ilk uluslararası katılımlı klasik otomobil festivali, Antika Otomobil Federasyonu çatısı altında gerçekleştiriliyor.

Türkiye’de İlk Defa Antika Otomobil Festivali Düzenleniyor


Otomobil tutkunlarını bir araya getirecek bu etkinlik, İstanbul Beylikdüzü’ndeki Tüyap Fuar Merkezinde bugün yapılan bando gösterisiyle birlikte açıldı. 1886 yılından başlayıp 1980 yılına kadar, dönemine damga vurmuş 500’den fazla klasik otomobil sergilenmekte.

Fuar alanında 3 tekerlekli Benz modelinden, Batman filminde kullanılan Batmobile’e, Hulusi Kentmen’in 1956 model Ford marka otomobilinden, Kara Şimşek’te kullanılan Pontiac Transam’e, Ayhan Işık’ın 1966 model Mercedes’inden, Marilyn Monroe’nun kullandığı Thunderbird gibi pek çok ünlü isminde kullandığı klasik otomobiller olacak.
Türkiye’de İlk Defa Antika Otomobil Festivali Düzenleniyor


Ziyaretçiler birçok ünlünün kullandığı otomobillere dokunabilmenin yanı sıra klasik otomobilleri fuar çevresinde sürüş imkanı da bulacak. Festival kapsamında konserler, açık hava otomobil sineması gibi çeşitli eğlenceli etkinlikler yer alacak.

Aynı zamanda festivalin son günü 11 klasik otomobil için bir açık artırma gerçekleştirilecek. 1 Temmuz Pazar günü sona erecek olan festivale giriş ücreti 15 TL’dir. Biletler, Biletix’ten veya kapı girişinden temin edilmektedir.