Burak GÜRAN
1 year ago - 1 Dakika, 28 Saniye
tr
az
en
kk
ky
uz
ru
tk

Türktoyu Lansmanına Geri Sayım Başladı

Tüm Türk coğrafyasını ve komşularını bir çatı altında buluşturarak birbirleriyle kolayca iletişim halinde olmasını amaçlayan, Türk topluluklarının kültür, paylaşım ve sosyal iletişim ağı olan Türktoyu.com için tanıtım programı gerçekleşiyor.

Türktoyu Lansmanına Geri Sayım Başladı


Başta Türk Dünyası coğrafyası olmak üzere tüm dünyadaki çocukları korumak, sevgi ve hoşgörü ile yetiştirmek, bilim ve sanat alanlarındaki gelişmelerini sağlamak için kurulan Türk Dünyası Çocuk Vakfı’nın bir ürünü olan Türktoyu.com herkese engelsiz bir şekilde fikirlerini ve bilgilerini en hızlı biçimde paylaşma imkanı sunuyor.

Türktoyu, Türk coğrafyasındaki iletişimi artırmak amacıyla geliştirilmiş özgün dil çevrim sistemine sahip bir sosyal iletişim ağıdır. Farklı dil ve lehçelerde engelsiz bir şekilde iletişim kurmaya imkan sağlayan Türktoyu, tüm Türk coğrafyasının gündemini takip edebilmekle beraber kullanıcıların kendi dilinde içerik paylaşımı yapabilecekleri bir platformdur.

Türk coğrafyasından yedi ülkenin misyon temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirilecek açılış programının ana sponsorluğunu İÇDAŞ AŞ üstleniyor. 

Türk Dünyası Çocuk Vakfı’nın açılışı ve Türktoyu.com iletişim platformunun tanımı için 22 Eylül 2018 Cumartesi günü (yarın), saat 11:00’da İstanbul Gayrettepe’de bulunan Dedeman İstanbul’da buluşuyoruz.

Program Akışı

22 Eylül 2018 Cumartesi
11.00 Toplanma Kayıt ve Tanışma (Çay, kahve ikramı)
11.30 Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı
11.30 Açılış Konuşması (Prof. Dr. İlyas Topsakal)
11:45 Protokol Konuşmaları
Çocuk Oyunları ve Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Sn. Mehmet Mutlu
Vali Sn. Güngör Azim Tuna
İstanbul Valisi Sn. Vasip Şahin (katılımı halinde)
12.15 Türktoyu Tanıtım Filmi
12.25 Türktoyu İletişim Platformu Sunumu
12:45 Proje Yorumları Misafir Konuşmacı (NTV Dış Haberler Koordinatörü Sn. Ahmet Yeşiltepe)
13:00-13.30 Kokteyl/Kapanış