Burak GÜRAN
1 year ago - 1 Dakika, 4 Saniye
tr
az
en
kk
ky
uz
ru
tk

Uber’de Selfie (Özçekim) İle Kimlik Kontrolü

Akıllı telefonlar üzerinden taksi çağırma hizmeti veren ve sizi yakınlarınızdaki bir sürücüyle eşleştirerek dilediğiniz yere ulaşmanızı sağlayan uygulama Uber, sürücü ve yolcuların güvenliğini artırmak amacıyla uygulamasına “Gerçek Zamanlı Kimlik Tespiti” özelliğini ekledi.

Uber’de Selfie (Özçekim) İle Kimlik Kontrolü


Gerçek Zamanlı Kimlik Tespiti özelliği, araç içerisindeki sürücünün uygulamaya kayıtlı sürücüyle aynı kişi olduğundan emin olmak için sürücülerin çevrimiçi olmadan önce, kendi fotoğraflarını çekmelerini zorunlu hale getiriyor. Bu özellik, sürücü hesaplarının yanlış kullanılmasının önüne geçiyor ve doğru kişinin direksiyonda olmasını sağlamak için uygulamaya ek bir güvenlik katmanı daha eklemiş oluyor.

Uber uygulamasını kullanan yolcular bir sürücü ile eşleştiğinde, sürücünün ismini, fotoğrafını, puanını, aracın modelini ve plakasını sürücüye ait bilgileri görebiliyor. Ayrıca yolculuk sırasında kullanıcılar isterse “Yolculuğu Paylaş” butonuyla yakınlarına yolculuk bilgilerini aynı anda paylaşabiliyor.

Tüm kullanıcıları için, yolculuk öncesinde, sırasında ve sonrasında hem daha kaliteli hem de daha güvenli ulaşım deneyimleri sunmayı hedeflediklerini belirten, Uber Türkiye Genel Müdürü Neyran Bahadırlı “Uber'i Türkiye'de kullanan yolcuların ve sürücülerin memnuniyetini artırmaya yönelik yeni özellikler ekleyerek teknolojimizi geliştirmeye devam ediyoruz.” dedi.