suzan besici
2 years ago - 1 Dakika
tr
az
en
kk
ky
uz
ru
tk

Ukrayna: Rusya Savaş Gemilerimize Ateş Açtı

RUSYA VE UKRAYNA SAVAŞIN EŞİĞİNE GELDİ

Karadeniz'de Rusya-Ukrayna gerginliği devam ediyor. Ukrayna ordusu, iki savaş gemisine Rusya tarafından ateş açıldığını duyurdu. Rusya tarafından yapılan açıklamada ise olayın Ukrayna'nın provokasyonu olduğu iddia edildi. Rusya Federal Güvenlik Servisi, Ukrayna savaş gemilerini durdurmak için silah kullanıldığını doğruladı.

Ukrayna: Rusya Savaş Gemilerimize Ateş Açtı


Rusya’nın Kırım’ı ilhak etmesinden bu yana Moskova ve Kiev yönetimleri arasında devam eden gerilim bu sabah yaşanan olaylar neticesinde zirveye ulaştı.Ukrayna Deniz Kuvvetleri'nden yapılan açıklamada, bu sabah Kerç boğazına doğru ilerleyen 3 savaş gemisinin Rusya tarafından zorla durdurulduğu açıklandı. Ayrıca gemilere ateş açıldığı ve olayda 6 Ukrayna askerinin yaralandığı bildirildi. Ayrıca Rus özel kuvvetlerinin 3 gemiye el koyduğu belirtildi.

Ukrayna: Rusya Savaş Gemilerimize Ateş Açtı


RUSYA KİEV YÖNETİMİNİ PROVAKASYON YAPMAKLA SUÇLADI

Rusya Federal Güvenlik Servisi tarafında yapılan açıklamada, Rus savaş gemilerinin müdahale ettiği Ukrayna savaş gemilerinin durumuna ilişkin bilgi verildi. Ukrayna Deniz Kuvvetlerine ait üç geminin limanlarına döndüğü belirtilen açıklamada, "Bu tür tehlikeli ve sorumsuz kararlar veren Kiev yönetimi, eylemlerinin sonuçları hakkında düşünmelidir." değerlendirmesi yapıldı.

Ukrayna: Rusya Savaş Gemilerimize Ateş Açtı


UKRAYNA'DAN NATO'YA ÇAĞRI

Ukrayna İçişleri Bakanı Affairs Arsen, Rusya'nın son saldırılarına karşılık NATO'ya devreye girmesi için çağrıda bulundu.