Türkan Hüseynova
3 years ago - 56 Saniye
tr
az
en
kk
ky
uz
ru
tk

Taşkent'te Uluslararası Genç Liderler Konferansı Düzenlenecek

Özbekistan'ın başkenti Taşkent'te ilk kez 27-31 Mayıs tarihleri arasında Uluslararası Genç Liderler Konferansı düzenlenecek.

Konferans, Özbekistan Cumhuriyeti Berlin Büyükelçiliği ve Almanya'nın Taşkent Büyükelçiliği yardımıyla Alman kamu kuruluşu Global Bridges ile Özbekistan Gençler Birliği tarafından ortaklaşa düzenliyor. 17. Genç Liderler konferansına Avusturya, Arjantin, Büyük Britanya, Macaristan, Almanya, Yunanistan, Çin, Hollanda, Rusya, Sırbistan, ABD, Özbekistan, Fransa, Estonya'dan yaklaşık 40 temsilcisinin katılması bekleniyor.

Taşkent


Konferansın ana bölümü Taşkent'te yapılacak. Gençler konferansta bölgesel ve uluslararası siyaset, ticaret ve ekonomik ilişkileri genişletme konularının yanı sıra Özbekistan'ın mevcut gelişimi, önde gelen devletlerle ilişkileri ve bölgesel işbirliğinin güçlendirilmesindeki rolüyle alakalı fikir alışverişinde bulunacaklar.

Konferans kapsamında Semerkant'a bir gezi de planlanıyor.

Uluslararası Genç Liderler Örgütü 1973 yılında kurulmuştu. Kuruluşun bügün dünyanın 40'dan fazla ülkesinden 2500 temsilcisi var. Örgütün düzenlediği programların ana amacı nitelikli ve potansiyel yetenekleri farklı ülkelerden gelen katılımcılarla aralarındaki bağlarını güçlendirmenin yanı sıra bölgesel ve uluslararası politikaların güncel konuları hakkında görüş alışverişinde bulunma fırsatı sunmaktır. 

Kaynak: ca-news.org