Burak GÜRAN
2 years ago - 51 Saniye
tr
az
en
kk
ky
uz
ru
tk

Yaz Aylarının Kabusu Terlemeye Doğal Çözüm

Vücudun su, tuz ve ısı dengesini ayarlamasıyla ortaya çıkan ve yaz aylarında çok sık yaşadığımız terleme olayı doğal yöntemle en aza indirilebilir.

Yaz Aylarının Kabusu Terlemeye Doğal Çözüm


Her ne kadar hoş bir vaziyet olmasa da terlemek tüm insanlarda sağlık açısından gerçekleşmesi gereken fizyolojik doğal bir eylemdir. Fakat terlemenin yol açtığı vücutta oluşan aşırı ıslaklık bizlere ciddi sağlık problemleri de oluşturabiliyor.

Beslenme düzeni bu konu üzerinde en önemli faktörlerden biridir. Aşırı sıcak ve bol baharatlı yiyecekler, alkol ve kafein gibi maddeler terlemeyi daha çabuk tetiklemektedir. Özellikle çok terleyen insanlar yeşil yapraklı taze besinler tüketmeleri gerekmektedir.

Yaz Aylarının Kabusu Terlemeye Doğal Çözüm


Terlemeye karşı uygulanan pek çok doğal yöntem bulunuyor. Bitkisel olarak özellikle adaçayı düzenli olarak tüketildiğinde ter bezlerinin aşırı çalışmasını engellemeye yardımcı olur. İnsan beyninde gereğinden fazla terlemeye sebebiyet veren sinyallerin en aza indirilmesine destek olan adaçayı, bu sıcak ve nemli yaz günlerinde tüketebilinecek ideal bir bitkidir.

İçimi acımtırak bir tat veren adaçayının tadını birkaç damla limon ve bal ilave ederek tatlandırabilirsiniz.