Sevde Kalafat
2 years ago - 53 Saniye
tr
az
en
kk
ky
uz
ru
tk

Yeditepe Bienali Tarihi Yarımadada Devam Ediyor

Fatih Belediyesi ve Klasik Türk Sanatları Vakfı iş birliğiyle düzenlenen “Yeditepe Bienali” gerçekleşmeye devam ediyor.

Yeditepe Bienali Tarihi Yarımadada Devam Ediyor


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 31 Mart’ta Tarihi Yarımada Fatih’te açılışını yaptığı Yeditepe Bienali, 15 Mayıs 2018 tarihine kadar devam edecek.

“Kuş Misali” sergisi açılışı 07 Nisan 2018 tarihinde İstanbul Arkeoloji Müzesi’nde gerçekleştirildi. Darphane-i Amire ve Çinili Köşk halen devam etmekte olan sergiye ev sahipliği yapıyor. Gülhane Parkı Enstalasyonları “Mekandan Taşanlar” Sergisi, “Taner Alakuş / Zamansız Dokunuşlar Sergisi”, “Çiçeğin Her Hali” gibi alt temalar çeşitli mekanlarda 15 Mayıs’a kadar gerçekleşmeye devam edecek. Program kapsamında, konferanslar, sergiler, seminerler, atölye çalışmaları vb. etkinlikler yapılacak.

Bienalin amacı, yeni mekanlar keşfetmek, farkındalık oluşturacak etkinlikler ile gündemi yakalamak, kamusal alana açılmak olarak belirtilirken, bienalin ana teması “Ehl-i Hiref” olarak belirlendi. Ehl-i Hiref, el işçiliği temelli her türlü üretimi yapan kişi için sanat erbabı, sanat ehli manasında kullanılmakta.

Klasik Türk Sanatları alanında dünyanın ilk bienali olan Yeditepe Bienali'ne 600'ün üzerinde sanatçı 3 bine yakın eser ile katılım gösteriyor.

www.yeditepebienali.com