Burak GÜRAN
1 year ago - 45 Saniye
tr
az
en
kk
ky
uz
ru
tk

Yerli Otomobili Üretecek Şirket Belli Oluyor

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü yaptığı açıklamada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katılımıyla 11 Mayıs Cuma günü gerçekleşecek törende yerli otomobili üretecek şirketin CEO'sunun duyurulacağını belirtti.

Yerli Otomobili Üretecek Şirket Belli Oluyor


Bakan Özlü, Bilkent Otel'de düzenlenen 6. Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Zirvesi’nin ardından, basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Yerli otomobille ilgili detayların ne zaman açıklanacağına ilişkin soru üzerine Özlü, cuma günü saat 14.30'da Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlenecek törenle, yerli marka otomobille ilgili şirketin kuruluş sözleşmesini açıklayacaklarını bildirdi.

Aynı zamanda şirketin CEO’sunun da duyurulacağını vurgulayan Özlü, Yerli Otomobil Projesi'ndeki 5 ortağa ilaveten Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin (TOBB) de yüzde 5 hisseyle şirkete ortak olduğunu belirterek, "Projemiz iyi gidiyor. İnşallah cuma günü sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan şirketin CEO'sunu (Üst Yöneticisi) açıklayacaklar ve şirketin kuruluş protokolünün şahitliğini yapacaklar." dedi